چهارشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس جامعه‌المصطفی از نمایندگی بنیاد سعدی در دهلی‌نو

گروه خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی و هیئت همراه، در سفر به هندوستان، ضمن بازدید از مرکز تحقیقات زبان فارسی و نمایندگی بنیاد سعدی در دهلی نو، با «دکتر شکراللهی»، رئیس این مرکز، دیدار و در خصوص فعالیت‌های این مرکز و راه‌های گسترش همکاری دوجانبه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این بازدید، رئیس جامعه‌المصطفی ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام‌شده در مرکز تحقیقات زبان فارسی و نمایندگی بنیاد سعدی در دهلی نو، از تلاش‌های مجدانه دکتر شکراللهی تشکر نمود و اظهار داشت: بنیاد سعدی مسئولیت رسمی گسترش زبان فارسی را در عرصه بین‌الملل بر عهده دارد و جامعه‌المصطفی نیز دارای ارتباط و همکاری خوبی با بنیاد سعدی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی در خصوص نقش جامعه‌المصطفی در گسترش زبان فارسی در عرصه بین‌الملل بیان نمود: جامعه‌المصطفی یکی از رسالت‌های راهبردی خود را آموزش زبان فارسی در ‌حوزه‌های علمیه و دیگر مراکز آموزشی قرار داده و تاکنون، بیش از سیصدهزار نفر را در جهان با زبان فارسی آشنا نموده است.

رئیس جامعه‌المصطفی با اشاره به پیشینه درخشان زبان فارسی در هند و نقش فرهنگ و زبان فارسی در روابط فرهنگی و تمدنی دو کشور خاطرنشان ساخت: زبان فارسی، حلقه اتصال و زمینه ارتباطات مشترک فرهنگی ایران و هند است و باید از این ظرفیت برای تعمیق و ارتقای روابط علمی- فرهنگی دو کشور به خوبی بهره‌مند شویم.

وی با تأکید بر ضرورت هم‌افزایی نهادهای فرهنگی در زمینه احیای دوباره زبان فارسی در هند اظهار داشت: نمایندگی جامعه‌المصطفی در هند و نمایندگی بنیاد سعدی می‌توانند با برگزاری دوره‌های مشترک تربیت مربی زبان فارسی و آموزش‌های کاربردی و مهارتی مانند دوره‌های ویراستاری متون فارسی، در زمینه توانمندسازی دانش‌آموختگان همکاری داشته باشند.

دکتر شکراللهی، نماینده بنیاد سعدی در هند نیز گزارشی از آخرین وضعیت زبان فارسی در هندوستان و برنامه‌ها و فعالیت‌های این مرکز برای گسترش آن در این کشور به رئیس المصطفی ارائه کرد.

وی با اشاره به نقش بسیار تأثیرگذار جامعه‌المصطفی در گسترش زبان فارسی در هند گفت: بنیاد سعدی، هم‌اکنون، ارتباط و همکاری خوبی با نمایندگی جامعه‌المصطفی در هند دارد و برای بهینه‌سازی آموزش زبان فارسی در حوزه‌های علمیه هند و نیز تربیت استاد زبان فارسی از بین دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی آماده است.


١٣:٣٣ - سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٩٩٧٣٢    /    تعداد نمایش : ١٠٢خروج