چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله اعرافی در افتتاحیه اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی

یازدهمین دوره اجلاس به لحاظ محتوا گامی رو به جلو بود

 

رئیس المصطفی، در بخش نخست سخنان خود، با قرائت فرازهایی از دعای عهد، خاطرنشان کرد: دعای عهد راهنمای عمل هر انسان پایبند به آرمان های الهی و متعهد به اهداف انبیاء(علیهم السلام) است. در این دعای شریف سخن از توحید آغاز می شود تا نشان داده شود اعتقاد ما به ولایت ناب، ریشه در توحید دارد.

وی تاکید کرد: ما ولایتی را پذیرفته ایم که در توحید ریشه دارد و هیچ ولایتی خارج از توحید الهی برای ما پذیرفته نیست. پرچم داری توحید الهی، از مهم ترین وظایف ما در عالم پیچیده امروز است. تاکید ما بر توحید ناب،قابل قیاس با مدعیان دروغین و متحجر توحید نیست که جهان اسلام را با توحید ظاهری خود رمی به سنگ کفر و شرک می نمایند درحالی که بهره ای از توحید حقیقی نبرده اند.

رئیس جامعه المصطفی افزود: نظیر توحیدی که در نهج البلاغه انعکاس یافته و یا در توحید صدوق  و دیگر ذخایر علمی ما یافت می شود، در هیچ مکتبی پیدا نمی شود. ما مبشر توحید و پرچم دار توحید در جهان معاصر هستیم و ذره ای از آن نباید کوتاه بیاییم. از سخت ترین مسائلی که امروز با آن مواجهیم این است که پرچم داران توحید ناب، از سوی افرادی که هیچ فهمی از توحید ندارند، رمی به تکفیر شوند. دعای عهد ما را به توحید هدایت می نماید و بر اساس این خداجویی و خداشناسی، منتقل به پیمان و عهد با ولی عصر(عج) می گردیم.

آیت الله اعرافی با تاکید بر پیام توحید در آغاز یازدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی، ابراز داشت: در ابتدای این اجلاس، پیش از هر چیز سر بر آستان الهی می سائیم و او را سپاس می گذاریم و عهد می بندیم المصطفی پرچم دار توحید ناب در جهان امروز باشد و ظرایف توحید الهی را از قرآن و سایر ذخائر ارزشمند معارف اهل بیت(علیهم السلام) استخراج و در جهان نشر دهد.

رئیس المصطفی ضمن عرض سلام به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج)، یادآور شد: هر یک از المصطفائیان باید هر روز، سلامی از عمق جان به امام عصر(عج) عرضه نمایند؛ سلامی که همه مومنان از شرق و غرب عالم به هم متصل می نماید و عظمت آن برای ما قابل درک نیست.

آیت الله اعرافی، موضوع اتصال همیشگی انسان به ولی عصر(عج) را یک اصل الهی خواند و تاکید کرد: این اصل تنها منحصر به عصر حضور نمی گردد. در قصه انتظار، انسان موحد همواره به آن قله بلند نگاه می نماید چراکه توجه به آن نطقه نورانی به انسان جان و حیات معنوی می بخشد. ممکن است انسان هیچگاه به موفق به رسیدن به آن نقطه نگردد، اما این نگاه همیشگی به انسان موحد و ولایت مدار قوت برای تلاش همیشگی و حیات معنوی می بخشد.

وی افزود: باید در ابتدای یازدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان جامعه المصطفی، همگی با حضرت ولی عصر(عج) پیمان ببندیم بر نشر معارف الهی در سراسر جهان پایبند بمانیم و در این عهد و پیمان، استوار باشیم.

رئیس المصطفی در بخش بعدی سخنان خود، ضمن تقدیر از تلاش دانش آموختگان جامعه المصطفی در سراسر جهان که به وظیفه نشر و گسترش معارف ناب اسلامی مشغول هستند، از تلاش های همه دست اندرکاران جامعه المصطفی و خدمت گزاران به این کاروان نورانی تشکر نمود.

آیت الله اعرافی، با اشاره به موضوع و رویکرد اصلی یازدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی، خاطرنشان کرد: رویکرد اجلاس نسبت به سال های گذشته متفاوت است و انتظار می رود کمیسیون ها به صورت جدی برگزار شود و برنامه های صحن اصلی نیز در مسیر تعیین شده حرکت نماید تا به نتایج خوبی دست یابیم.

آیت الله اعرافی در حاشیه برگزاری یازدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی در گفت و گو با مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، با بیان این که، این دوره از اجلاس مدیران،به همت همکاران و دبیرخانه علمی به لحاظ محتوا و مسائل کارشناسی، گامی رو به جلو بود، خاطرنشان کرد: بررسی موضوعات مورد ابتلا، راهبردی و مهم المصطفی در کمیسیون های تخصصی امری مهم و قابل توجه بود.

وی گستره همکاری های نظری در تمام مراحل برگزاری کمیسیون ها را خوب توصیف نمود و ابراز داشت: بررسی مسائل مطرح شده در صحن اجلاس، از مهمترین مباحث تکمیل کننده سلسله مباحث کمیسیون ها بود.

رئیس جامعه المصطفی ترسیم و تنظیم سندهای موضوعی جامع بر اساس دستاوردهای یازدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان را مهم ارزیابی نمود و خاطرنشان کرد:  مقرر شده تا 6 ماه آینده سندهای جامع مهمی بر اساس موضوعات راهبردی مطرح شده در اجلاس ارائه گردد.

آیت الله اعرافی با تاکید بر اینکه دوره یازدهم اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی از لحاظ انسجام و پشتیبانی فعالیت ها گامی رو به جلو بود، یادآور شد:  از همه دوستانی که در این اجلاس نقش آفرینی نموده اند کمال تقدیر و تشکر را داریم.

وی در ادامه برپایی نمایشگاه دستاوردهای جامعه المصطفی را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: علی رغم تلاش های ارزشمند صورت گرفته، این نمایشگاه با واقعیت های المصطفی فاصله های زیادی دارد.

رئیس جامعه المصطفی افزود: در نمایشگاه دستاردها، حتی یک صدم محصولات و دستاوردهای جامعه المصطفی به نمایش گذارده نشده است؛ اما با توجه به امکانات و فضای کم، این نمایشگاه ارائه دهنده نمای کلی و اجمالی از المصطفی است.

آیت الله اعرافی در بخش پایانی سخنان خود برنامه پنج  ساله، طرح تحول نظام اموزشی و طرح ها و برنامه ها سال آتی جامعه المصطفی را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: جامعه المصطفی از پیشگامان طراحی اسنادکلان در میان مراکز دینی است.

 

 


١٣:٥٧ - پنج شنبه ١٥ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٨٦٢٢٠    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج